/en
سوربیتول مایع 70 درصد
سوربیتول پودری
بازدید سایت

بازديد صفحات : 1623
بازديد امروز : 258
كل بازديدها : 411437053
افراد آنلاين : 180

سوربیتول پودری

Sorbitol Powder


سوربیتول یک الکل چند وجهی است که شیرینی آن تقریباً نصف شیرینی ساکارز است. در واقع دارای یک سوم کالری کمتر و ۶۰٪فعالیت شیرین‌کننده ساکارز است و به عنوان جایگزینی قند در دیابت استفاده می‌شود.
سوربیتول به طور طبیعی در طبیعت وجود دارد. همچنین از گلوکز به صورت مصنوعی تولید می‌شود. سوربیتول یک الکل قند موجود در میوه‌ها و گیاهان است که شکل ظاهری آن پودر سفید رنگ با طعم شیرین است.
مکانیسم آن به این صورت است که هنگامی که توسط بدن انسان جذب می‌شود، به آرامی گسترش می‌یابد و سپس به فروکتوز اکسید می‌شود، و در متابولیسم فروکتوز شرکت می‌کند. این قند، خون و قند خون را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد. از این رو می‌توان آن را به عنوان شیرین‌کننده برای بیماران دیابتی استفاده کرد.
این ماده شیرین تر از سقز است و نمی‌تواند توسط بعضی از باکتری‌ها جذب شود. همچنین ویژگی‌های خوبی دارد که حفظ رطوبت و مقاومت اسیدی از جمله ی آن‌ها هستند.

کاربردهای سوربیتول پودری:

 1. سوربیتول هیدروسکوپیک است بنابراین اضافه کردن سوربیتول باعث جلوگیری از خشک‌شدن مواد غذایی و تازه و نرم نگه داشتن غذا می‌شود. استفاده از آن در نان و کیک، اثری قابل اثبات دارد و اثبات شده است.
 2. سوربیتول شیرین تر از ساکارزاست و توسط برخی از باکتری استفاده نمی‌شود، برای تولید شیرینی از مواد تشکیل دهنده خوب است، از مواد اولیه مهم برای آب نبات بدون قند هست.
 3. در شیر تغلیظ شده با اضافه کردن سوربیتول به منظور افزایش عمر مفید از فاسد شدن آن جلوگیری می‌کند، می‌تواند رنگ و طعم گوشت ماهی را بهبود بخشد و این خصوصیات را در دراز مدث ثابت نگه دارد. در ترشی میوه نیز اثر مشابهی دارد.
 4. متابولیسم سوربیتول ناشی از افزایش قند خون نیست، بنابراین افراد مبتلا به دیابت می‌تواند به عنوان شیرین‌کننده و مواد مغذی مورد استفاده قرار دهند.

سوربیتول به‌ عنوان‌ ملين‌ هيپراسموتيك‌ در مدت کوتاهی باعث بهبود و درمان بیماری اسهال می‌شود. از این ماده در داروهایی همراه با سدیم پلی استیرن سولفونات برای درمان یبوست استفاده می‌شود.
جالب توجه است که بدانید سوربیتول بخاطر خاصیت پایدار کننده و مرطوب‌کننده‌ای که دارد در محصولات آرایشی و بهداشتی و دارویی مانند خمیردندان استفاده می‌شود
Sorbitol.png.
 
 

سوربیتول پودریبرای اطلاعات بیشتر سوربیتول کلیک کنید.

 

سوربیتول پودری
سوربیتول پودریپودری
  سوربیتول پودری کنید.

مجوزها و گواهینامه ها
 • مجوز مجوز
 • مجوز مجوز
 • مجوز مجوز
 • مجوز مجوز
 • مجوز مجوز
 • مجوز مجوز
 • مجوز مجوز
تماس با ما
دفتر تهران: 88282482 021
عضويت در خبرنامه
پست الكترونيك  

  درخواست
صفحه اصلي | نقشه سايت | تماس با ما
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به شركت آدونيس گل دارو مي باشد